FAQ

Co to za portal?

ProfesjonalnyLekarz.pl to portal medyczny stworzony z myślą o lekarzach i pacjentach. To serwis informacyjny, wyszukiwarka, a także oprogramowanie wspierające promocję profesjonalistów oraz ich pracę, w szczególności rejestrację pacjentów online, kalendarz pracy, obsługę płatności i pacjentów online.

Pytania pacjentów

Czy muszę się rejestrować w portalu, by z niego korzystać?

Nie.

Skąd pochodzą dane osobowe?

Dane osobowe lekarzy pochodzą z legalnych źródeł i przetwarzane są zgodnie z prawem.

Jak wybrani zostali Ci lekarze?

Lekarze prezentowani w portalu to lekarze rekomendowani i polecani przez pacjentów.

Kto rekomenduje lekarzy?

Pacjenci.

Ile kosztuje dostęp do portalu dla pacjentów?

Pacjenci nie płacą za dostęp do treści opublikowanych w portalu. Przeglądanie i czytanie treści jest bezpłatne.

Czy mogę utworzyć profil pacjenta w portalu?

Na tym etapie rozwoju portalu nie jest to możliwe.

Czy mogę dodać opinię o lekarzu?

Tak. Możesz dodać opinię o lekarzu i klinice. Opinia zostanie upubliczniona po weryfikacji przez moderatorów. Opinię możesz dodać anonimowo i nieanonimowo. Wszystkie dodane przez użytkowników opinie czytamy przed upublicznieniem. Sprawdzamy ich zgodność z naszymi standardami, ponieważ zależy nam na wysokiej kulturze i jakości prezentowanych treści.

Kiedy opinia jest publikowana, a kiedy nie?

Opinie, które nie naruszają przepisów prawa, dobrych obyczajów i norm społecznych są publikowane. Nie publikujemy opinii naruszających prawo, dobre obyczaje i normy społeczne.

Dlaczego moja opinia na temat lekarza nie pojawiła się w serwisie?

Twoja opinia nie została opublikowana, ponieważ nie spełnia naszych standardów oraz narusza przepisy prawa lub dobre obyczaje lub normy społeczne lub nie została przez Ciebie autoryzowana. Powód odmowy publikacji został Ci przekazany w wiadomości elektronicznej na podany w formularzu adres e-mail.

Co się dzieje z moją opinią?

Dodana przez Ciebie opinia trafia w pierwszej kolejności do Redakcji portalu, gdzie jest sprawdzana. Co sprawdzamy? Sprawdzamy czy Twoja wypowiedź nie narusza przepisów prawa, norm obyczajowych oraz zasad współżycia społecznego. Po co? Jest to niezbędne, ponieważ w Portalu publikujemy treści najwyższej jakości.

Kto zajmuje się sprawdzaniem opinii?

Wyszkoleni pracownicy w Sekcji Moderacji w Redakcji Portalu ProfesjonalnyLekarz.pl

Ile czasu trwa upublicznienie opinii?

Opinie weryfikowane są w terminie maksymalnie 3 dni roboczych od dnia dodania. Oznacza to, że opinia zostanie opublikowana, przedstawiona do autoryzacji lub nieopublikowana w terminie maksymalnie 3 dni. O tym co stało się z opinią Twojego autorstwa dowiesz się z wiadomości potwierdzającej zakończenie procesu.

Co mogę zrobić, by moja odrzucona przez moderatora opinia pojawiła się w serwisie?

Moderatorzy pracują zgodnie z prawem i najwyższymi standardami. Jeśli Twoja opinia została odrzucona, oznacza to, że nie spełniła naszych standardów, jest niezgodna z prawem lub z normami społecznymi, a także że najprawdopodobniej odmówiłaś/-eś autoryzacji tej wypowiedzi.

Jak mogę dodać lekarza do bazy?

W dowolnym momencie możesz wysłać do nas wiadomość poprzez formularz kontaktowy lub na adres poczty elektronicznej kontakt@profesjonalnylekarz.pl Zgłoszenie musi zawierać precyzyjne informacje: imię i nazwisko lekarza, specjalizację, miejsce praktyki, miasto oraz uzasadnienie.

W jakim czasie moje zgłoszenie zostanie rozpatrzone?

W terminie 30 dni od daty zgłoszenia Twoja rekomendacja zostanie rozpatrzona. Z uwagi na konieczność sprawdzenia rekomendacji oraz poszanowania danych osobowych zgłoszenia nie są rozpatrywane i przetwarzane automatycznie.

Dlaczego mój lekarz nie został dodany?

Powodów może być kilka. Przeważnie powodem nieprzetworzenia zgłoszenia jest brak zgody na przetwarzanie danych osobowych. Drugim częstym powodem nierozpatrzenia zgłoszenia jest niekompletność przesłanych informacji.

Dlaczego nie publikujecie wszystkich lekarzy?

Nie mamy dostępu do danych wszystkich lekarzy.

Dlaczego nie publikujecie wszystkich danych o lekarzach?

Nie jesteśmy w stanie przetworzyć wszystkich zgłoszeń w krótkim czasie. Publikujemy sprawdzone informacje o lekarzach. Przetworzenie i zaprezentowanie danych lekarzy wymaga postępowania zgodnego z prawem, a proces ten jest czasochłonny. Nie wszystkie dane można publikować bez zgody ich właściciela. W dowolnym momencie możesz zgłosić nam lekarza, a my z pewnością zajmiemy się Twoim zgłoszeniem.

Ile kosztuje umówienie wizyty?

Korzystanie z portalu w celu umówienia wizyty u lekarza przez pacjentów jest wolne od opłat. Pacjent nie płaci opłat administracyjnych i manipulacyjnych za umawianie wizyt. Pacjent zobowiązany jest do uregulowania płatności za konsultację lekarską z wykorzystaniem następujących metod: płatności online, gotówki, karty, karty ProfesjonalnyLekarz.pl, vouchera.

Jakie funkcje dostępne są w portalu?

Portal ProfesjonalnyLekarz.pl to portal medyczny, który poza częścią informacyjną dostarcza oprogramowanie wspierające pracę lekarzy. Obecnie oprogramowanie pozostaje w fazie rozwoju. Dostępne są następujące funkcje: serwis informacyjny, wyszukiwarka, profile lekarzy, profile placówek, zadawanie pytań, porady ekspertów. Od 1 czerwca dostępna będzie rejestracja pacjentów z poziomu profili lekarzy i klinik.

Szukam danych kontaktowych do Redakcji. Gdzie je znajdę?

Dane Redakcji i biura obsługi są publiczne i znajdują się na stronie www.profesjonalylekarz.pl/strona/kontakt

Szukam danych kontaktowych do moderatorów. Gdzie je znajdę?

Dane osobowe moderatorów są niepubliczne i nie są udostępniane. Jeśli chcesz zgłosić problem z opinią napisz do nas: naduzycie@profesjonalylekarz.pl wskazując opinię i profil lekarza, którego dotyczy zgłoszenie

Gdzie znajdę regulamin?

Regulamin Portalu znajduje się na stronie: www.profesjonalnylekarz.pl/strona/regulamin

Gdzie prezentujecie standardy i zasady obowiązujące w Portalu?

Wszystkie ważne informacje zostały upublicznione na podstronach portalu. Regulamin znajduje się na stronie: www.profesjonalylekarz.pl/strona/regulamin Polityka prywatności dostępna jest na stronie: www.profesjonalylekarz.pl/strona/polityka-prywatnosci Nasze standardy pracy z informacją przedstawione zostały na stronie: www.profesjonalnylekarz.pl/strona/standardy

Gdzie znajdę informacje o opiniach, zasadach ich dodawania i moderacji?

Informacje o opiniach, sposobie ich moderowania oraz zasadach dotyczących publikowania rekomendacji, recenzji i opinii zostały zebrane i zaprezentowanie na stronie: www.profesjonalnylekarz.pl/strona/opinie

Czy mogę publikować w serwisie jako autor?

Tak. Serdecznie zapraszamy. W pierwszej kolejności chcemy dowiedzieć się jaki masz styl, czym się interesujesz, jaką wiedzą dysponujesz i jakiego rodzaju teksty przygotowujesz. Prześlij nam jeden ze swoich tekstów na adres: redakcja@profesjonalylekarz.pl i dołącz CV, a także zgodę na przetwarzanie danych.

Czy mogę zadawać pytania lekarzom?

Tak. Poprzez formularz. Porada nie zastępuje konsultacji lekarskiej i lekarz nie ma obowiązku udzielania odpowiedzi na wszystkie pytania.

Pytania lekarzy

Jestem lekarzem i chciałbym dodać swoje dane do portalu. Jak mogę to zrobić?

Poprzez stronę internetową i dostępny na niej formularz lub wysyłając zgłoszenie na adres kontakt@profesjonalnylekarz.pl

Jestem lekarzem i chciałbym skorzystać z oferty usług dostępnych w portalu. Co mam zrobić?

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez e-mail kontakt@profesjonalnylekarz.pl Doradca skontaktuje się z Tobą i przedstawi dostępne formy współpracy.

Nie mam dobrego zdania o takich portalach. Czym Wy się różnicie od znanych i krytykowanych przez lekarzy tego typu stron?

ProfesjonalyLekarz.pl to portal medyczny prezentujący najlepszych lekarzy w Polsce. To bezpieczne miejsce, w którym szanujemy wolność słowa równie mocno jak poszanowanie dla dobrego imienia wszystkich jego użytkowników. Portal dostępny jest w Polsce w wielu językach. Oferujemy innowacyjne usług i oprogramowanie, które wspiera pracę lekarzy, a także ułatwia relacje z pacjentami.

Nie jestem dobry technicznie i nie wiem, jak poruszać się w takich miejscach. Czy mogę korzystać z usług portalu?

Zdecydowanie tak, ponieważ każdy Klient portalu otrzymuje dedykowanego opiekuna, który przygotowuje treści, aktualizuje profil i nadzoruje go w imieniu lekarza. Wystarczy telefon, by zmiany w profilu zostały wprowadzone.

Czy mogę zgłosić sam siebie?

Nie. Do przetworzenia zgłoszenia potrzebujemy rekomendacji pacjentów.

W jakim czasie moje zgłoszenie zostanie rozpatrzone?

W terminie 30 dni. Taki mamy standard.

Dlaczego nie zostałem dodany do bazy?

Zdarza się, że nie wszystkie zgłoszenia są skutecznie rozpatrzone. Z przyjemnością wyjaśnimy tę kwestię w kontakcie bezpośrednim: +48 22 300 52 65 lub kontakt@profesjonalylekarz.pl

Jak mogę zaktualizować moje dane?

Oczywiście. Poprzez Dział Obsługi Klienta +48 22 300 52 65 lub kontakt@profesjonalylekarz.pl

Czy mogę sam zarządzać swoim profilem?

Oczywiście. Prosimy o kontakt. Przygotujemy login i hasło oraz nadamy uprawnienia. +48 22 300 52 65 lub kontakt@profesjonalylekarz.pl

Jaki jest podstawowy zestaw danych?

Podstawowy zakres prezentowanych danych to: imię/imiona, nazwisko/nazwiska, specjalizacja, miasto, województwo.

Skąd pochodzą dane osobowe?

Dane osobowe lekarzy pochodzą z legalnych źródeł i przetwarzane są zgodnie z prawem.

Jak wybrani zostali Ci lekarze?

Lekarze prezentowani w portalu to lekarze rekomendowani i polecani przez pacjentów.

Kto rekomenduje lekarzy?

Pacjenci.

Kiedy opinia jest publikowana, a kiedy nie?

Opinie, które nie naruszają przepisów prawa, dobrych obyczajów i norm społecznych są publikowane. Nie publikujemy opinii naruszających prawo, dobre obyczaje i normy społeczne.

Kto zajmuje się sprawdzaniem opinii?

Wyszkoleni pracownicy w Sekcji Moderacji w Redakcji Portalu ProfesjonalnyLekarz.pl

Ile czasu trwa upublicznienie opinii?

Opinie weryfikowane są w terminie maksymalnie 3 dni roboczych od dnia dodania. Oznacza to, że opinia zostanie opublikowana, przedstawiona do autoryzacji lub nieopublikowana w terminie maksymalnie 3 dni. O tym co stało się z opinią Twojego autorstwa dowiesz się z wiadomości potwierdzającej zakończenie procesu.

Jakie funkcje dostępne są w portalu?

Portal ProfesjonalnyLekarz.pl to portal medyczny, który poza częścią informacyjną dostarcza oprogramowanie wspierające pracę lekarzy. Obecnie oprogramowanie pozostaje w fazie rozwoju. Dostępne są następujące funkcje: serwis informacyjny, wyszukiwarka, profile lekarzy, profile placówek, zadawanie pytań, porady ekspertów. Od 1 czerwca dostępna będzie rejestracja pacjentów z poziomu profili lekarzy i klinik.

Szukam danych kontaktowych do Redakcji. Gdzie je znajdę?

Dane Redakcji i biura obsługi są publiczne i znajdują się na stronie www.profesjonalylekarz.pl/strona/kontakt

Szukam danych kontaktowych do moderatorów. Gdzie je znajdę?

Dane osobowe moderatorów są niepubliczne i nie są udostępniane. Jeśli chcesz zgłosić problem z opinią napisz do nas: naduzycie@profesjonalylekarz.pl wskazując opinię i profil lekarza, którego zgłoszenie dotyczy

Gdzie znajdę regulamin?

Regulamin Portalu znajduje się na stronie: www.profesjonalnylekarz.pl/strona/regulamin

Gdzie prezentujecie standardy i zasady panujące w Portalu?

Wszystkie ważne informacje zostały upublicznione na podstronach portalu. Regulamin znajduje się na stronie: www.profesjonalylekarz.pl/strona/regulamin Polityka prywatności dostępna jest na stronie: www.profesjonalylekarz.pl/strona/polityka-prywatnosci Nasze standardy pracy z informacją przedstawione zostały na stronie: www.profesjonalnylekarz.pl/strona/standardy

Gdzie znajdę informacje o opiniach, zasadach ich dodawania i moderacji?

Informacje o opiniach, sposobie ich moderowania oraz zasadach dotyczących publikowania rekomendacji, recenzji i opinii zostały zebrane i zaprezentowanie na stronie: www.profesjonalnylekarz.pl/strona/opinie

Czy mogę publikować w serwisie jako autor?

Tak. Serdecznie zapraszamy. W pierwszej kolejności chcemy dowiedzieć się jaki masz styl, czym się interesujesz, jaką wiedzą dysponujesz i jakiego rodzaju teksty przygotowujesz. Prześlij nam jeden ze swoich tekstów na adres: redakcja@profesjonalylekarz.pl i dołącz CV, a także zgodę na przetwarzanie danych.

Czy mogę się usunąć z bazy?

Oczywiście, że tak. Naszą intencją jest prezentowanie w bazach lekarzy profesjonalistów. Jeśli nie zgadzacie się Państwo z rekomendacjami pacjentów na Pani/Pana temat prosimy o zgłoszenie profilu do usunięcia kontakt@profesjonalnylekarz.pl

Ile będę czekał?

Wnioski rozpatrywane są w terminie 30 dni roboczych.

Publikacje ekspertów

Czy chorował(a) Pan(i) kiedykolwiek na depresję? Ile razy zdarzyło się Panu(i) chorować na depresję? Czy Pana(i) bliscy wiedzieli o Pana(i) depresji? Czy kiedykolwiek konsultował(a) się Pan(i) w sprawie depresji z lekarzem, psychologiem, psychoterapeutą lub innym specjalistą? Czy zaliczył(a)by Pan(i) depresję do chorób, które zazwyczaj ukrywa się przed ludźmi jako wstydliwe czy też nie? Oto jedynie wybrane pytania na które odpowiadali respondenci w ramach sondażu przeprowadzonego przez Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS). Zapraszamy do lektury!
W ostatnich tygodniach słowo ‘szczepienie’ było odmienianie przez wszystkie przypadki. Wszystko za sprawą kontrowersyjnego obywatelskiego projektu ustawy zgłoszonego przez Stowarzyszenie "STOP NOP” zakładającego m.in. zniesienie obowiązku szczepień ochronnych, jak i również z powodu wystąpienia ognisk odry w kilku województwach w Polsce. W tym tygodniu ww. projekt ustawy ponownie trafił do głosowania w Sejmie. Tym razem przemówił zdrowy rozsądek! Posłowie byli zgodni! Szczepienia ochronne powinny pozostać obowiązkowe! Zapraszamy do lektury!
Wyniki sondażu przeprowadzonego przez Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS) wskazują, że w opinii Polaków odpowiednie odżywanie jest czynnikiem, który w największym stopniu wpływa na poprawę naszego stanu zdrowia (48%). Jaki jest nasz stosunek do badań profilaktycznych? Zapraszamy do zapoznania się z wynikami nowego badania!

Zapytaj

Porady

Ograniczmy spożycie soli w diecie! Eksperci, dietetycy i lekarze byli dotychczas zgodni w tym względzie. Dlaczego? Nadmierne spożycie soli powoduje podwyższenie ciśnienia tętniczego, które z kolei może prowadzić do wystąpienia m.in. chorób sercowo-naczyniowych oraz zaburzenia czynności nerek. Międzynarodowy zespół naukowców rzuca nowe światło na zalecane dzienne spożycie soli. Uwaga - wyniki badania są kontrowersyjne! Zapraszamy do lektury!
Według definicji są to zaburzenie nerwicowe, których objaw stanowi uporczywy lęk przed określonymi sytuacjami, zjawiskami lub przedmiotami. Efektem tego jest najczęściej unikanie przyczyn wywołujących reakcje lękowe. Co istotne, silna fobia może znacząco utrudniać funkcjonowanie w społeczeństwie. Według statystyk rozmaite fobie dotykają średnio co dziesiątej osoby na całym świecie i zaraz po depresji są jednym z najczęstszych zaburzeń psychicznych. Znacznie częściej dotykają one kobiet. Jak się okazuje, w kontekście społeczeństwa fobie są zjawiskiem nasilającym się.
Jajko sadzone, jajko na twardo, jajecznica, omlet, ciasta, kremy, lody, likiery, kotlety… Jaja królują na polskich stołach (nie tylko w okresie wielkanocnym!) pod przeróżnymi postaciami jako danie indywidualne lub dodatek do innych dań. Jedna z podstawowych zasad zdrowego żywienia brzmi: „Jedz ryby, nasiona roślin strączkowych oraz jaja”. Okazuje się jednak, że pomiędzy dietetykami nie ma jednomyślności co do ilości oraz częstości spożycia jaj. Wydaje się, że australijscy naukowcy w końcu rozwiali dotychczasowe wątpliwości powstałe wokół jaj. Dlaczego? Zapraszamy do zapoznania się z wynikami nowego badania!

Najnowsze opinie o lekarzach

Adrian Kotas

Neurochirurg


5/5
Nawet gdybym znała wszystkie języki świata, to słów zapewne by brakło na wyrażenie wdzięczności doktorowi Adrianowi Kotasowi za pomoc i przywrócenie mojego kręgosłupa do pionu. Jest niezwykłym lekarzem, p...rofesjonalistą, ciepłym i życzliwym człowiekiem. Panie Doktorze, wielkie dzięki za wszystko. Jest Pan ANIOŁEM. Jolanta Zubko-Buk więcejmniej
Jolanta Zubko-Buk

Aneta Stefaniak

Ginekolog, Położnik


5/5
Najlepszy lekarz na Świecie !! Profesjonalna , ciepla , poprostu kochana . Mam 50 lat i mialam do czynienia z wieloma lekarzami , ale takiego lekarza ktory tak zajmuje die pacjentem , w życiu nie mialam . Bardzo poleca...m . Niesamowily człowiek . więcejmniej
Janina Horbacz

Monika Spik

Psychiatra


1/5
Pierwsze co się rzuca w oczy to, że lekarz kompletnie nie słucha pacjenta. Po kilku zdaniach miała już gotową opinię, nic poza tym co zdołało potwierdzić jej opinie nie docierało do niej, wybiera jedynie fragm...enty które pasują do jej opinii o pacjencie A wydawało mi się, że psychiatra powinien mieć większe IQ niż przeciętny człowiek Ta kobieta stanowi ZAGROŻENIE dla rodziny w swoich notatkach zapisuje jakieś bzdury, wydaje mi się że ona żyje w innym świecie, wychowała się za czasów Jaruzelskiego lecz czasy się zmieniły potrzeba młodszych psychiatrów którzy dorastali w czasach obecnych i tu jest problem, bo zbyt młody psychiatra to też problem ponieważ nie posiada doświadczenia. Prawie 30% z mojej pensji idzie na takich ludzi mógł bym sam je wydać na lepszego specjalistę, marnują się podatki... Z tego co widzę to nie tylko ja mam z nią te same problemy... W taki właśnie sposób ludzie tracą zaufanie do psychiatrów i psychologów więcejmniej
Michał Stankiewicz

Opinie o placówkach5/5

SaskaMed

Bardzo przyjemne miejsce z ciepłą atmosferą.
Ewa5/5

DeClinic

Bliskie ludziom miejsce. Młodzi lekarze różnorodnych specjalizacji. Leczę tu zęby i jestem zadowolony.
Kamil
Korzystamy z Cookies, by zapewnić Ci dostęp do informacji i wszystkich oferowanych usług oraz po to, by gromadzić informacje związane z korzystaniem z serwisu, a także wyświetlać reklamy dopasowane do użytkowników. Stosowane przez nas pliki typu cookies umożliwiają właściwe wyświetlanie treści, analizę ruchu internetowego, ruchu reklamowego, a także utrzymanie sesji po zalogowaniu. Można wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na używanie Cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.