FAQ

Co to za portal?

ProfesjonalnyLekarz.pl to portal medyczny stworzony z myślą o lekarzach i pacjentach. To serwis informacyjny, wyszukiwarka, a także oprogramowanie wspierające promocję profesjonalistów oraz ich pracę, w szczególności rejestrację pacjentów online, kalendarz pracy, obsługę płatności i pacjentów online.

Pytania pacjentów

Czy muszę się rejestrować w portalu, by z niego korzystać?

Nie.

Skąd pochodzą dane osobowe?

Dane osobowe lekarzy pochodzą z legalnych źródeł i przetwarzane są zgodnie z prawem.

Jak wybrani zostali Ci lekarze?

Lekarze prezentowani w portalu to lekarze rekomendowani i polecani przez pacjentów.

Kto rekomenduje lekarzy?

Pacjenci.

Ile kosztuje dostęp do portalu dla pacjentów?

Pacjenci nie płacą za dostęp do treści opublikowanych w portalu. Przeglądanie i czytanie treści jest bezpłatne.

Czy mogę utworzyć profil pacjenta w portalu?

Na tym etapie rozwoju portalu nie jest to możliwe.

Czy mogę dodać opinię o lekarzu?

Tak. Możesz dodać opinię o lekarzu i klinice. Opinia zostanie upubliczniona po weryfikacji przez moderatorów. Opinię możesz dodać anonimowo i nieanonimowo. Wszystkie dodane przez użytkowników opinie czytamy przed upublicznieniem. Sprawdzamy ich zgodność z naszymi standardami, ponieważ zależy nam na wysokiej kulturze i jakości prezentowanych treści.

Kiedy opinia jest publikowana, a kiedy nie?

Opinie, które nie naruszają przepisów prawa, dobrych obyczajów i norm społecznych są publikowane. Nie publikujemy opinii naruszających prawo, dobre obyczaje i normy społeczne.

Dlaczego moja opinia na temat lekarza nie pojawiła się w serwisie?

Twoja opinia nie została opublikowana, ponieważ nie spełnia naszych standardów oraz narusza przepisy prawa lub dobre obyczaje lub normy społeczne lub nie została przez Ciebie autoryzowana. Powód odmowy publikacji został Ci przekazany w wiadomości elektronicznej na podany w formularzu adres e-mail.

Co się dzieje z moją opinią?

Dodana przez Ciebie opinia trafia w pierwszej kolejności do Redakcji portalu, gdzie jest sprawdzana. Co sprawdzamy? Sprawdzamy czy Twoja wypowiedź nie narusza przepisów prawa, norm obyczajowych oraz zasad współżycia społecznego. Po co? Jest to niezbędne, ponieważ w Portalu publikujemy treści najwyższej jakości.

Kto zajmuje się sprawdzaniem opinii?

Wyszkoleni pracownicy w Sekcji Moderacji w Redakcji Portalu ProfesjonalnyLekarz.pl

Ile czasu trwa upublicznienie opinii?

Opinie weryfikowane są w terminie maksymalnie 3 dni roboczych od dnia dodania. Oznacza to, że opinia zostanie opublikowana, przedstawiona do autoryzacji lub nieopublikowana w terminie maksymalnie 3 dni. O tym co stało się z opinią Twojego autorstwa dowiesz się z wiadomości potwierdzającej zakończenie procesu.

Co mogę zrobić, by moja odrzucona przez moderatora opinia pojawiła się w serwisie?

Moderatorzy pracują zgodnie z prawem i najwyższymi standardami. Jeśli Twoja opinia została odrzucona, oznacza to, że nie spełniła naszych standardów, jest niezgodna z prawem lub z normami społecznymi, a także że najprawdopodobniej odmówiłaś/-eś autoryzacji tej wypowiedzi.

Jak mogę dodać lekarza do bazy?

W dowolnym momencie możesz wysłać do nas wiadomość poprzez formularz kontaktowy lub na adres poczty elektronicznej kontakt@profesjonalnylekarz.pl Zgłoszenie musi zawierać precyzyjne informacje: imię i nazwisko lekarza, specjalizację, miejsce praktyki, miasto oraz uzasadnienie.

W jakim czasie moje zgłoszenie zostanie rozpatrzone?

W terminie 30 dni od daty zgłoszenia Twoja rekomendacja zostanie rozpatrzona. Z uwagi na konieczność sprawdzenia rekomendacji oraz poszanowania danych osobowych zgłoszenia nie są rozpatrywane i przetwarzane automatycznie.

Dlaczego mój lekarz nie został dodany?

Powodów może być kilka. Przeważnie powodem nieprzetworzenia zgłoszenia jest brak zgody na przetwarzanie danych osobowych. Drugim częstym powodem nierozpatrzenia zgłoszenia jest niekompletność przesłanych informacji.

Dlaczego nie publikujecie wszystkich lekarzy?

Nie mamy dostępu do danych wszystkich lekarzy.

Dlaczego nie publikujecie wszystkich danych o lekarzach?

Nie jesteśmy w stanie przetworzyć wszystkich zgłoszeń w krótkim czasie. Publikujemy sprawdzone informacje o lekarzach. Przetworzenie i zaprezentowanie danych lekarzy wymaga postępowania zgodnego z prawem, a proces ten jest czasochłonny. Nie wszystkie dane można publikować bez zgody ich właściciela. W dowolnym momencie możesz zgłosić nam lekarza, a my z pewnością zajmiemy się Twoim zgłoszeniem.

Ile kosztuje umówienie wizyty?

Korzystanie z portalu w celu umówienia wizyty u lekarza przez pacjentów jest wolne od opłat. Pacjent nie płaci opłat administracyjnych i manipulacyjnych za umawianie wizyt. Pacjent zobowiązany jest do uregulowania płatności za konsultację lekarską z wykorzystaniem następujących metod: płatności online, gotówki, karty, karty ProfesjonalnyLekarz.pl, vouchera.

Jakie funkcje dostępne są w portalu?

Portal ProfesjonalnyLekarz.pl to portal medyczny, który poza częścią informacyjną dostarcza oprogramowanie wspierające pracę lekarzy. Obecnie oprogramowanie pozostaje w fazie rozwoju. Dostępne są następujące funkcje: serwis informacyjny, wyszukiwarka, profile lekarzy, profile placówek, zadawanie pytań, porady ekspertów. Od 1 czerwca dostępna będzie rejestracja pacjentów z poziomu profili lekarzy i klinik.

Szukam danych kontaktowych do Redakcji. Gdzie je znajdę?

Dane Redakcji i biura obsługi są publiczne i znajdują się na stronie www.profesjonalylekarz.pl/strona/kontakt

Szukam danych kontaktowych do moderatorów. Gdzie je znajdę?

Dane osobowe moderatorów są niepubliczne i nie są udostępniane. Jeśli chcesz zgłosić problem z opinią napisz do nas: naduzycie@profesjonalylekarz.pl wskazując opinię i profil lekarza, którego dotyczy zgłoszenie

Gdzie znajdę regulamin?

Regulamin Portalu znajduje się na stronie: www.profesjonalnylekarz.pl/strona/regulamin

Gdzie prezentujecie standardy i zasady obowiązujące w Portalu?

Wszystkie ważne informacje zostały upublicznione na podstronach portalu. Regulamin znajduje się na stronie: www.profesjonalylekarz.pl/strona/regulamin Polityka prywatności dostępna jest na stronie: www.profesjonalylekarz.pl/strona/polityka-prywatnosci Nasze standardy pracy z informacją przedstawione zostały na stronie: www.profesjonalnylekarz.pl/strona/standardy

Gdzie znajdę informacje o opiniach, zasadach ich dodawania i moderacji?

Informacje o opiniach, sposobie ich moderowania oraz zasadach dotyczących publikowania rekomendacji, recenzji i opinii zostały zebrane i zaprezentowanie na stronie: www.profesjonalnylekarz.pl/strona/opinie

Czy mogę publikować w serwisie jako autor?

Tak. Serdecznie zapraszamy. W pierwszej kolejności chcemy dowiedzieć się jaki masz styl, czym się interesujesz, jaką wiedzą dysponujesz i jakiego rodzaju teksty przygotowujesz. Prześlij nam jeden ze swoich tekstów na adres: redakcja@profesjonalylekarz.pl i dołącz CV, a także zgodę na przetwarzanie danych.

Czy mogę zadawać pytania lekarzom?

Tak. Poprzez formularz. Porada nie zastępuje konsultacji lekarskiej i lekarz nie ma obowiązku udzielania odpowiedzi na wszystkie pytania.

Pytania lekarzy

Jestem lekarzem i chciałbym dodać swoje dane do portalu. Jak mogę to zrobić?

Poprzez stronę internetową i dostępny na niej formularz lub wysyłając zgłoszenie na adres kontakt@profesjonalnylekarz.pl

Jestem lekarzem i chciałbym skorzystać z oferty usług dostępnych w portalu. Co mam zrobić?

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub poprzez e-mail kontakt@profesjonalnylekarz.pl Doradca skontaktuje się z Tobą i przedstawi dostępne formy współpracy.

Nie mam dobrego zdania o takich portalach. Czym Wy się różnicie od znanych i krytykowanych przez lekarzy tego typu stron?

ProfesjonalyLekarz.pl to portal medyczny prezentujący najlepszych lekarzy w Polsce. To bezpieczne miejsce, w którym szanujemy wolność słowa równie mocno jak poszanowanie dla dobrego imienia wszystkich jego użytkowników. Portal dostępny jest w Polsce w wielu językach. Oferujemy innowacyjne usług i oprogramowanie, które wspiera pracę lekarzy, a także ułatwia relacje z pacjentami.

Nie jestem dobry technicznie i nie wiem, jak poruszać się w takich miejscach. Czy mogę korzystać z usług portalu?

Zdecydowanie tak, ponieważ każdy Klient portalu otrzymuje dedykowanego opiekuna, który przygotowuje treści, aktualizuje profil i nadzoruje go w imieniu lekarza. Wystarczy telefon, by zmiany w profilu zostały wprowadzone.

Czy mogę zgłosić sam siebie?

Nie. Do przetworzenia zgłoszenia potrzebujemy rekomendacji pacjentów.

W jakim czasie moje zgłoszenie zostanie rozpatrzone?

W terminie 30 dni. Taki mamy standard.

Dlaczego nie zostałem dodany do bazy?

Zdarza się, że nie wszystkie zgłoszenia są skutecznie rozpatrzone. Z przyjemnością wyjaśnimy tę kwestię w kontakcie bezpośrednim: +48 22 300 52 65 lub kontakt@profesjonalylekarz.pl

Jak mogę zaktualizować moje dane?

Oczywiście. Poprzez Dział Obsługi Klienta +48 22 300 52 65 lub kontakt@profesjonalylekarz.pl

Czy mogę sam zarządzać swoim profilem?

Oczywiście. Prosimy o kontakt. Przygotujemy login i hasło oraz nadamy uprawnienia. +48 22 300 52 65 lub kontakt@profesjonalylekarz.pl

Jaki jest podstawowy zestaw danych?

Podstawowy zakres prezentowanych danych to: imię/imiona, nazwisko/nazwiska, specjalizacja, miasto, województwo.

Skąd pochodzą dane osobowe?

Dane osobowe lekarzy pochodzą z legalnych źródeł i przetwarzane są zgodnie z prawem.

Jak wybrani zostali Ci lekarze?

Lekarze prezentowani w portalu to lekarze rekomendowani i polecani przez pacjentów.

Kto rekomenduje lekarzy?

Pacjenci.

Kiedy opinia jest publikowana, a kiedy nie?

Opinie, które nie naruszają przepisów prawa, dobrych obyczajów i norm społecznych są publikowane. Nie publikujemy opinii naruszających prawo, dobre obyczaje i normy społeczne.

Kto zajmuje się sprawdzaniem opinii?

Wyszkoleni pracownicy w Sekcji Moderacji w Redakcji Portalu ProfesjonalnyLekarz.pl

Ile czasu trwa upublicznienie opinii?

Opinie weryfikowane są w terminie maksymalnie 3 dni roboczych od dnia dodania. Oznacza to, że opinia zostanie opublikowana, przedstawiona do autoryzacji lub nieopublikowana w terminie maksymalnie 3 dni. O tym co stało się z opinią Twojego autorstwa dowiesz się z wiadomości potwierdzającej zakończenie procesu.

Jakie funkcje dostępne są w portalu?

Portal ProfesjonalnyLekarz.pl to portal medyczny, który poza częścią informacyjną dostarcza oprogramowanie wspierające pracę lekarzy. Obecnie oprogramowanie pozostaje w fazie rozwoju. Dostępne są następujące funkcje: serwis informacyjny, wyszukiwarka, profile lekarzy, profile placówek, zadawanie pytań, porady ekspertów. Od 1 czerwca dostępna będzie rejestracja pacjentów z poziomu profili lekarzy i klinik.

Szukam danych kontaktowych do Redakcji. Gdzie je znajdę?

Dane Redakcji i biura obsługi są publiczne i znajdują się na stronie www.profesjonalylekarz.pl/strona/kontakt

Szukam danych kontaktowych do moderatorów. Gdzie je znajdę?

Dane osobowe moderatorów są niepubliczne i nie są udostępniane. Jeśli chcesz zgłosić problem z opinią napisz do nas: naduzycie@profesjonalylekarz.pl wskazując opinię i profil lekarza, którego zgłoszenie dotyczy

Gdzie znajdę regulamin?

Regulamin Portalu znajduje się na stronie: www.profesjonalnylekarz.pl/strona/regulamin

Gdzie prezentujecie standardy i zasady panujące w Portalu?

Wszystkie ważne informacje zostały upublicznione na podstronach portalu. Regulamin znajduje się na stronie: www.profesjonalylekarz.pl/strona/regulamin Polityka prywatności dostępna jest na stronie: www.profesjonalylekarz.pl/strona/polityka-prywatnosci Nasze standardy pracy z informacją przedstawione zostały na stronie: www.profesjonalnylekarz.pl/strona/standardy

Gdzie znajdę informacje o opiniach, zasadach ich dodawania i moderacji?

Informacje o opiniach, sposobie ich moderowania oraz zasadach dotyczących publikowania rekomendacji, recenzji i opinii zostały zebrane i zaprezentowanie na stronie: www.profesjonalnylekarz.pl/strona/opinie

Czy mogę publikować w serwisie jako autor?

Tak. Serdecznie zapraszamy. W pierwszej kolejności chcemy dowiedzieć się jaki masz styl, czym się interesujesz, jaką wiedzą dysponujesz i jakiego rodzaju teksty przygotowujesz. Prześlij nam jeden ze swoich tekstów na adres: redakcja@profesjonalylekarz.pl i dołącz CV, a także zgodę na przetwarzanie danych.

Czy mogę się usunąć z bazy?

Oczywiście, że tak. Naszą intencją jest prezentowanie w bazach lekarzy profesjonalistów. Jeśli nie zgadzacie się Państwo z rekomendacjami pacjentów na Pani/Pana temat prosimy o zgłoszenie profilu do usunięcia kontakt@profesjonalnylekarz.pl

Ile będę czekał?

Wnioski rozpatrywane są w terminie 30 dni roboczych.

Publikacje ekspertów

Płatki zbożowe, otręby, pieczywo razowe, kasza, soczewica, fasola, brokuły, ziemniaki, marchewki, orzechy… Oto jedynie wybrane produkty żywnościowe zawierające błonnik. Specjaliści ds. żywienia od lat podkreślają, że spożycie dużej ilości błonnika wpływa pozytywnie na nasze zdrowie. Wyniki nowego badania sugerują, że odpowiednio wysokie spożycie błonnika w diecie może uchronić nas przed wieloma poważnymi chorobami przewlekłymi i zmniejsza ryzyko zgonu. Ile wynosi zalecane dzienne spożycie błonnika w diecie? Przed jakimi chorobami uchroni nas dieta bogata w błonnik? Zapraszamy do lektury!
Jurek Owsiak to człowiek symbol. Od 27 lat nieprzerwanie niesie dobro i pomoc potrzebującym. Od 27 lat łączy Polaków. Od 27 lat sprawia, że stajemy się lepszymi ludźmi. Niestety od wielu lat Jurek Owsiak jest ofiarą przemocy i nienawiści. Od lat pod jego adresem padają niesłuszne oskarżenia. Pomimo krytyki i niejednokrotnie gróźb Jurek Owsiak trwał nieprzerwanie na straży wyjątkowej idei WOŚP. Trwał do dnia 14 stycznia… Śmiertelny atak nożownika na Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sprawił, że wielki dyrygent schodzi ze sceny… W dniu 14.01.2019 r. Jurek Owsiak zrezygnował z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Fundacji WOŚP. Z całej Polski płyną słowa wsparcia dla Jurka Owsiaka, jak i również prośby o zmianę decyzji. Okażmy wsparcie dla Jurka Owsiaka przyłączając się do akcji #MuremZaOwsiakiem i #MuremZaJurkiem!
Są wydarzenia, które sprawiają, że brakuje słów, aby opisać co czujemy… Doświadczamy tego w ostatnich dniach. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czas radości, dobroci i życzliwości, przerodził się w czas bólu, smutku i rozpaczy… W trakcie 27. finału WOŚP doszło do ataku nożownika na Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Prezydent Gdańska doznał poważnych i rozległych urazów. Po kilkunastogodzinnej walce o życie Prezydent zmarł… Pogrzeb śp. Prezydenta odbędzie się w sobotę. Gdańsk, cała Polska, Europa i świat łączą się w bólu z rodziną i najbliższymi tragicznie zmarłego Prezydenta. Z całego świata spływają słowa wsparcia. Oddajmy hołd tragicznie zmarłemu Prezydentowi. Bądźmy przy Nim modlitwą i wspomnieniem…

Zapytaj

Porady

Ograniczmy spożycie soli w diecie! Eksperci, dietetycy i lekarze byli dotychczas zgodni w tym względzie. Dlaczego? Nadmierne spożycie soli powoduje podwyższenie ciśnienia tętniczego, które z kolei może prowadzić do wystąpienia m.in. chorób sercowo-naczyniowych oraz zaburzenia czynności nerek. Międzynarodowy zespół naukowców rzuca nowe światło na zalecane dzienne spożycie soli. Uwaga - wyniki badania są kontrowersyjne! Zapraszamy do lektury!
Według definicji są to zaburzenie nerwicowe, których objaw stanowi uporczywy lęk przed określonymi sytuacjami, zjawiskami lub przedmiotami. Efektem tego jest najczęściej unikanie przyczyn wywołujących reakcje lękowe. Co istotne, silna fobia może znacząco utrudniać funkcjonowanie w społeczeństwie. Według statystyk rozmaite fobie dotykają średnio co dziesiątej osoby na całym świecie i zaraz po depresji są jednym z najczęstszych zaburzeń psychicznych. Znacznie częściej dotykają one kobiet. Jak się okazuje, w kontekście społeczeństwa fobie są zjawiskiem nasilającym się.
Jajko sadzone, jajko na twardo, jajecznica, omlet, ciasta, kremy, lody, likiery, kotlety… Jaja królują na polskich stołach (nie tylko w okresie wielkanocnym!) pod przeróżnymi postaciami jako danie indywidualne lub dodatek do innych dań. Jedna z podstawowych zasad zdrowego żywienia brzmi: „Jedz ryby, nasiona roślin strączkowych oraz jaja”. Okazuje się jednak, że pomiędzy dietetykami nie ma jednomyślności co do ilości oraz częstości spożycia jaj. Wydaje się, że australijscy naukowcy w końcu rozwiali dotychczasowe wątpliwości powstałe wokół jaj. Dlaczego? Zapraszamy do zapoznania się z wynikami nowego badania!

Najnowsze opinie o lekarzach

Hanna Wilk-Manowiec

Kardiolog, Internista


3/5
Attentive et Professionnelle, est à l'écoute de ses patients. Uważny i profesjonalny, słucha swoich pacjentów.
de Gerlache Michel

Wojciech Świątnicki

Neurochirurg


5/5
26.07.2018r.trafiłam na oddział neurochirurgi w Zgierzu z tętniakiem mózgu .Doktor Świątnicki przyjął mnie bardzo serdecznie i wszystko wytłumaczył co będzie robione .Bardzo profesjonalna opieka.Lekarz młody..., przystojny i z pasją,zawsze pomocny,serdeczny i przemiły .Wszystko dokładnie wytłumaczy i zawsze znajdzie czas dla pacjenta .Bardzo dziękuję Doktorze za wszystko co Pan zrobił dla mnie. Życzę samych sukcesów zawodowych,naukowych i prywatnych oraz dużo zdrowia. Wdzięczna pacjentka Aleksandra L. więcejmniej
Aleksandra Ligmann

Agnieszka Mencel

Specjalista medycyny rodzinnej


5/5
Pani Doktor Anioł! Jako jedyna zdecydowała o wyslaniu do szpitala mojego ciezko chorego taty, podczas gdy inni "specjalisci" rozkladali ręce i zatopieni w licznych procedurach zapomnieli o człowieku. Dziekuję za o...kazanie człowieczeństwa w tak trudnych dla nas chwilach!więcejmniej
Katarzyna Lenart

Opinie o placówkach5/5

Prywatny Gabinet Stomatologiczny Stefania Lembryk

Pani Dr. wspaniały Człowiek. Zawsze uśmiechnięta, profesjonalna w tym co robi. Atmosfera w gabinecie przyjemna bardzo, zapomina się o bólu. Bardzo polecam
Alicja Koszelnik5/5

SaskaMed

Bardzo przyjemne miejsce z ciepłą atmosferą.
Ewa5/5

DeClinic

Bliskie ludziom miejsce. Młodzi lekarze różnorodnych specjalizacji. Leczę tu zęby i jestem zadowolony.
Kamil
Korzystamy z Cookies, by zapewnić Ci dostęp do informacji i wszystkich oferowanych usług oraz po to, by gromadzić informacje związane z korzystaniem z serwisu, a także wyświetlać reklamy dopasowane do użytkowników. Stosowane przez nas pliki typu cookies umożliwiają właściwe wyświetlanie treści, analizę ruchu internetowego, ruchu reklamowego, a także utrzymanie sesji po zalogowaniu. Można wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na używanie Cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.