Dane osobowe

Profesjonalne przetwarzanie danych osobowych profesjonalistów

Źródła danych

Samodzielnie tworzymy bazę profesjonalistów. Pozyskujemy dane z legalnych źródeł. Upubliczniamy w pierwszej kolejności dane lekarzy, którzy samodzielnie, poprzez kanały komunikacji na odległość, zgłaszają Administratorowi swoje dane. Dodajemy do serwisu również dane zgłaszane przez czytelników i pacjentów, którzy rekomendują nam lekarzy, którzy ich zdaniem powinni być zaprezentowani w portalu. Tworząc publiczną niekomercyjną bazę korzystamy m.in. z: • Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą, • Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, • Centralnego Rejestru Lekarzy i Lekarzy Dentystów Rzeczypospolitej Polskiej.


Podstawa prawna


Dane osobowe gromadzimy i przetwarzamy zgodnie z polskimi i międzynarodowymi przepisami, w szczególności zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych. Dane przetwarzamy w celu dostarczenia kompletnej informacji na temat lekarzy w Polsce i na Świecie, promowania i wyróżniania polskich i międzynarodowych profesjonalistów, a przede wszystkim dostarczenia rzetelnej informacji na temat rynku medycznego w Polsce.

Podmiot odpowiedzialny


Administratorem danych osobowych jest PReal’s Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Algierskiej 17L/5, 03-977 Warszawa, zarejestrowana w Rejestrze Przedsiębiorców prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, kapitał zakładowy 1 000 000 złotych.

Dodawanie, aktualizacja i usuwanie danych


Misją portalu jest dostarczenie innowacyjnych narzędzi komunikacji w poszanowaniu dla wszystkich uczestników dialogu prowadzonego z wykorzystaniem tych narzędzi. Tworzymy unikatowe miejsce, którego celem jest łączyć i wyróżniać, dlatego w pełni szanujemy przepisy prawa polskiego. Dostarczamy rzetelną informację za zgodą użytkowników, których zapraszamy do korzystania ze wszystkich usług oferowanych przez portal. Sposób przetwarzania danych osobowych przez Administratora portalu jest w pełni zgodny z przepisami Ustawy o ochronie danych osobowych i pozostaje oparty na zaproszeniach kierowanych do przedstawicieli środowiska lekarskiego a nie przymusu. Szanujemy wolę użytkowników. Każdej osobie, której dane prezentujemy, przysługuje prawo do dodawania, zmiany, uzupełniania, poprawiania, aktualizacji i usuwania. Dla wygody wszystkich użytkowników przygotowaliśmy narzędzie wspierające wykorzystanie przysługujących praw. Na każdej stronie portalu www.profesjonalnylekarz.pl umieściliśmy link, który ułatwia zgłaszanie zmiany, uzupełniania, poprawiania, aktualizacji i usuwania danych osobowych. Rozpatrywanie wniosków odbywa się w kolejności zgłoszeń. Maksymalny czas potrzebny do rozpatrzenia sprawy dotyczącej danych osobowych wynosi 72 godzin (SLA).

Bezpieczeństwo


Dane użytkowników przetwarzane są z wykorzystaniem wymaganych środków technicznych, administracyjnych i logistycznych, które zapewniają maksymalne bezpieczeństwo. Szanujemy dane osobowe i dbamy o to, by służyły one słusznym celom. Dbamy o najwyższą jakość informacji, publikacji i opinii prezentowanych w portalu.

Opinie o lekarzach


Szanujemy wolność słowa równie świadomie co poszanowanie dla dobrego imienia wszystkich użytkowników portalu. Szanujemy zasady współżycia społecznego, normy obyczajowe oraz przepisy prawa polskiego, europejskiego i międzynarodowego. Jesteśmy w pełni świadomi cienkiej granicy pomiędzy prawem do opinii, swobodą wypowiedzi, a pomówieniem i zniesławieniem dobrego imienia użytkowników portalu www.profesjonalnylekarz.pl Każdy użytkownik, który uważa, że prezentujemy treści naruszające zasady współżycia społecznego, normy społeczne lub przepisy prawa polskiego, europejskiego i międzynarodowego może zgłosić ten fakt Redakcji i moderatorom portalu. Wnioski i skargi prosimy składać w formie elektronicznej lub papierowej na adres: kontakt@profesjonalnylekarz.pl lub ProfesjonalnyLekarz.pl ul. Algierska 17L/5, 03-977 Warszawa.


Jesteśmy odpowiedzialni za treści na równi z ich autorami. Wszystkie zgłoszenia rozpatrujemy ze szczególną starannością, by w ślad za wszystkimi uwagami użytkowników dostarczyć Państwu treści najwyższej jakości. Ze szczególną uwagą analizujemy wszystkie zgłoszenia dotyczące opublikowanych opinii w portalu www.profesjonalnylekarz.pl

Wnioski i skargi


Wiemy jak ważne jest dla użytkowników bezpieczeństwo przetwarzanych informacji i danych. Uwagi i skargi dotyczące przetwarzania danych osobowych prosimy kierować na adres poczty elektronicznej: kontakt@profesjonalnylekarz.pl lub siedziby: ProfesjonalnyLekarz.pl ul. Algierska 17L/5, 03-977 Warszawa.

Publikacje ekspertów

Czy chorował(a) Pan(i) kiedykolwiek na depresję? Ile razy zdarzyło się Panu(i) chorować na depresję? Czy Pana(i) bliscy wiedzieli o Pana(i) depresji? Czy kiedykolwiek konsultował(a) się Pan(i) w sprawie depresji z lekarzem, psychologiem, psychoterapeutą lub innym specjalistą? Czy zaliczył(a)by Pan(i) depresję do chorób, które zazwyczaj ukrywa się przed ludźmi jako wstydliwe czy też nie? Oto jedynie wybrane pytania na które odpowiadali respondenci w ramach sondażu przeprowadzonego przez Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS). Zapraszamy do lektury!
W ostatnich tygodniach słowo ‘szczepienie’ było odmienianie przez wszystkie przypadki. Wszystko za sprawą kontrowersyjnego obywatelskiego projektu ustawy zgłoszonego przez Stowarzyszenie "STOP NOP” zakładającego m.in. zniesienie obowiązku szczepień ochronnych, jak i również z powodu wystąpienia ognisk odry w kilku województwach w Polsce. W tym tygodniu ww. projekt ustawy ponownie trafił do głosowania w Sejmie. Tym razem przemówił zdrowy rozsądek! Posłowie byli zgodni! Szczepienia ochronne powinny pozostać obowiązkowe! Zapraszamy do lektury!
Wyniki sondażu przeprowadzonego przez Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS) wskazują, że w opinii Polaków odpowiednie odżywanie jest czynnikiem, który w największym stopniu wpływa na poprawę naszego stanu zdrowia (48%). Jaki jest nasz stosunek do badań profilaktycznych? Zapraszamy do zapoznania się z wynikami nowego badania!

Zapytaj

Porady

Ograniczmy spożycie soli w diecie! Eksperci, dietetycy i lekarze byli dotychczas zgodni w tym względzie. Dlaczego? Nadmierne spożycie soli powoduje podwyższenie ciśnienia tętniczego, które z kolei może prowadzić do wystąpienia m.in. chorób sercowo-naczyniowych oraz zaburzenia czynności nerek. Międzynarodowy zespół naukowców rzuca nowe światło na zalecane dzienne spożycie soli. Uwaga - wyniki badania są kontrowersyjne! Zapraszamy do lektury!
Według definicji są to zaburzenie nerwicowe, których objaw stanowi uporczywy lęk przed określonymi sytuacjami, zjawiskami lub przedmiotami. Efektem tego jest najczęściej unikanie przyczyn wywołujących reakcje lękowe. Co istotne, silna fobia może znacząco utrudniać funkcjonowanie w społeczeństwie. Według statystyk rozmaite fobie dotykają średnio co dziesiątej osoby na całym świecie i zaraz po depresji są jednym z najczęstszych zaburzeń psychicznych. Znacznie częściej dotykają one kobiet. Jak się okazuje, w kontekście społeczeństwa fobie są zjawiskiem nasilającym się.
Jajko sadzone, jajko na twardo, jajecznica, omlet, ciasta, kremy, lody, likiery, kotlety… Jaja królują na polskich stołach (nie tylko w okresie wielkanocnym!) pod przeróżnymi postaciami jako danie indywidualne lub dodatek do innych dań. Jedna z podstawowych zasad zdrowego żywienia brzmi: „Jedz ryby, nasiona roślin strączkowych oraz jaja”. Okazuje się jednak, że pomiędzy dietetykami nie ma jednomyślności co do ilości oraz częstości spożycia jaj. Wydaje się, że australijscy naukowcy w końcu rozwiali dotychczasowe wątpliwości powstałe wokół jaj. Dlaczego? Zapraszamy do zapoznania się z wynikami nowego badania!

Najnowsze opinie o lekarzach

Adrian Kotas

Neurochirurg


5/5
Nawet gdybym znała wszystkie języki świata, to słów zapewne by brakło na wyrażenie wdzięczności doktorowi Adrianowi Kotasowi za pomoc i przywrócenie mojego kręgosłupa do pionu. Jest niezwykłym lekarzem, p...rofesjonalistą, ciepłym i życzliwym człowiekiem. Panie Doktorze, wielkie dzięki za wszystko. Jest Pan ANIOŁEM. Jolanta Zubko-Buk więcejmniej
Jolanta Zubko-Buk

Aneta Stefaniak

Ginekolog, Położnik


5/5
Najlepszy lekarz na Świecie !! Profesjonalna , ciepla , poprostu kochana . Mam 50 lat i mialam do czynienia z wieloma lekarzami , ale takiego lekarza ktory tak zajmuje die pacjentem , w życiu nie mialam . Bardzo poleca...m . Niesamowily człowiek . więcejmniej
Janina Horbacz

Monika Spik

Psychiatra


1/5
Pierwsze co się rzuca w oczy to, że lekarz kompletnie nie słucha pacjenta. Po kilku zdaniach miała już gotową opinię, nic poza tym co zdołało potwierdzić jej opinie nie docierało do niej, wybiera jedynie fragm...enty które pasują do jej opinii o pacjencie A wydawało mi się, że psychiatra powinien mieć większe IQ niż przeciętny człowiek Ta kobieta stanowi ZAGROŻENIE dla rodziny w swoich notatkach zapisuje jakieś bzdury, wydaje mi się że ona żyje w innym świecie, wychowała się za czasów Jaruzelskiego lecz czasy się zmieniły potrzeba młodszych psychiatrów którzy dorastali w czasach obecnych i tu jest problem, bo zbyt młody psychiatra to też problem ponieważ nie posiada doświadczenia. Prawie 30% z mojej pensji idzie na takich ludzi mógł bym sam je wydać na lepszego specjalistę, marnują się podatki... Z tego co widzę to nie tylko ja mam z nią te same problemy... W taki właśnie sposób ludzie tracą zaufanie do psychiatrów i psychologów więcejmniej
Michał Stankiewicz

Opinie o placówkach5/5

SaskaMed

Bardzo przyjemne miejsce z ciepłą atmosferą.
Ewa5/5

DeClinic

Bliskie ludziom miejsce. Młodzi lekarze różnorodnych specjalizacji. Leczę tu zęby i jestem zadowolony.
Kamil
Korzystamy z Cookies, by zapewnić Ci dostęp do informacji i wszystkich oferowanych usług oraz po to, by gromadzić informacje związane z korzystaniem z serwisu, a także wyświetlać reklamy dopasowane do użytkowników. Stosowane przez nas pliki typu cookies umożliwiają właściwe wyświetlanie treści, analizę ruchu internetowego, ruchu reklamowego, a także utrzymanie sesji po zalogowaniu. Można wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na używanie Cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.