Dane osobowe

Profesjonalne przetwarzanie danych osobowych profesjonalistów

Źródła danych

Samodzielnie tworzymy bazę profesjonalistów. Pozyskujemy dane z legalnych źródeł. Upubliczniamy w pierwszej kolejności dane lekarzy, którzy samodzielnie, poprzez kanały komunikacji na odległość, zgłaszają Administratorowi swoje dane. Dodajemy do serwisu również dane zgłaszane przez czytelników i pacjentów, którzy rekomendują nam lekarzy, którzy ich zdaniem powinni być zaprezentowani w portalu. Tworząc publiczną niekomercyjną bazę korzystamy m.in. z: • Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą, • Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, • Centralnego Rejestru Lekarzy i Lekarzy Dentystów Rzeczypospolitej Polskiej.


Podstawa prawna


Dane osobowe gromadzimy i przetwarzamy zgodnie z polskimi i międzynarodowymi przepisami, w szczególności zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych. Dane przetwarzamy w celu dostarczenia kompletnej informacji na temat lekarzy w Polsce i na Świecie, promowania i wyróżniania polskich i międzynarodowych profesjonalistów, a przede wszystkim dostarczenia rzetelnej informacji na temat rynku medycznego w Polsce.

Podmiot odpowiedzialny


Administratorem danych osobowych jest PReal’s Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Algierskiej 17L/5, 03-977 Warszawa, zarejestrowana w Rejestrze Przedsiębiorców prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, kapitał zakładowy 1 000 000 złotych.

Dodawanie, aktualizacja i usuwanie danych


Misją portalu jest dostarczenie innowacyjnych narzędzi komunikacji w poszanowaniu dla wszystkich uczestników dialogu prowadzonego z wykorzystaniem tych narzędzi. Tworzymy unikatowe miejsce, którego celem jest łączyć i wyróżniać, dlatego w pełni szanujemy przepisy prawa polskiego. Dostarczamy rzetelną informację za zgodą użytkowników, których zapraszamy do korzystania ze wszystkich usług oferowanych przez portal. Sposób przetwarzania danych osobowych przez Administratora portalu jest w pełni zgodny z przepisami Ustawy o ochronie danych osobowych i pozostaje oparty na zaproszeniach kierowanych do przedstawicieli środowiska lekarskiego a nie przymusu. Szanujemy wolę użytkowników. Każdej osobie, której dane prezentujemy, przysługuje prawo do dodawania, zmiany, uzupełniania, poprawiania, aktualizacji i usuwania. Dla wygody wszystkich użytkowników przygotowaliśmy narzędzie wspierające wykorzystanie przysługujących praw. Na każdej stronie portalu www.profesjonalnylekarz.pl umieściliśmy link, który ułatwia zgłaszanie zmiany, uzupełniania, poprawiania, aktualizacji i usuwania danych osobowych. Rozpatrywanie wniosków odbywa się w kolejności zgłoszeń. Maksymalny czas potrzebny do rozpatrzenia sprawy dotyczącej danych osobowych wynosi 72 godzin (SLA).

Bezpieczeństwo


Dane użytkowników przetwarzane są z wykorzystaniem wymaganych środków technicznych, administracyjnych i logistycznych, które zapewniają maksymalne bezpieczeństwo. Szanujemy dane osobowe i dbamy o to, by służyły one słusznym celom. Dbamy o najwyższą jakość informacji, publikacji i opinii prezentowanych w portalu.

Opinie o lekarzach


Szanujemy wolność słowa równie świadomie co poszanowanie dla dobrego imienia wszystkich użytkowników portalu. Szanujemy zasady współżycia społecznego, normy obyczajowe oraz przepisy prawa polskiego, europejskiego i międzynarodowego. Jesteśmy w pełni świadomi cienkiej granicy pomiędzy prawem do opinii, swobodą wypowiedzi, a pomówieniem i zniesławieniem dobrego imienia użytkowników portalu www.profesjonalnylekarz.pl Każdy użytkownik, który uważa, że prezentujemy treści naruszające zasady współżycia społecznego, normy społeczne lub przepisy prawa polskiego, europejskiego i międzynarodowego może zgłosić ten fakt Redakcji i moderatorom portalu. Wnioski i skargi prosimy składać w formie elektronicznej lub papierowej na adres: kontakt@profesjonalnylekarz.pl lub ProfesjonalnyLekarz.pl ul. Algierska 17L/5, 03-977 Warszawa.


Jesteśmy odpowiedzialni za treści na równi z ich autorami. Wszystkie zgłoszenia rozpatrujemy ze szczególną starannością, by w ślad za wszystkimi uwagami użytkowników dostarczyć Państwu treści najwyższej jakości. Ze szczególną uwagą analizujemy wszystkie zgłoszenia dotyczące opublikowanych opinii w portalu www.profesjonalnylekarz.pl

Wnioski i skargi


Wiemy jak ważne jest dla użytkowników bezpieczeństwo przetwarzanych informacji i danych. Uwagi i skargi dotyczące przetwarzania danych osobowych prosimy kierować na adres poczty elektronicznej: kontakt@profesjonalnylekarz.pl lub siedziby: ProfesjonalnyLekarz.pl ul. Algierska 17L/5, 03-977 Warszawa.

Publikacje ekspertów

Płatki zbożowe, otręby, pieczywo razowe, kasza, soczewica, fasola, brokuły, ziemniaki, marchewki, orzechy… Oto jedynie wybrane produkty żywnościowe zawierające błonnik. Specjaliści ds. żywienia od lat podkreślają, że spożycie dużej ilości błonnika wpływa pozytywnie na nasze zdrowie. Wyniki nowego badania sugerują, że odpowiednio wysokie spożycie błonnika w diecie może uchronić nas przed wieloma poważnymi chorobami przewlekłymi i zmniejsza ryzyko zgonu. Ile wynosi zalecane dzienne spożycie błonnika w diecie? Przed jakimi chorobami uchroni nas dieta bogata w błonnik? Zapraszamy do lektury!
Jurek Owsiak to człowiek symbol. Od 27 lat nieprzerwanie niesie dobro i pomoc potrzebującym. Od 27 lat łączy Polaków. Od 27 lat sprawia, że stajemy się lepszymi ludźmi. Niestety od wielu lat Jurek Owsiak jest ofiarą przemocy i nienawiści. Od lat pod jego adresem padają niesłuszne oskarżenia. Pomimo krytyki i niejednokrotnie gróźb Jurek Owsiak trwał nieprzerwanie na straży wyjątkowej idei WOŚP. Trwał do dnia 14 stycznia… Śmiertelny atak nożownika na Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sprawił, że wielki dyrygent schodzi ze sceny… W dniu 14.01.2019 r. Jurek Owsiak zrezygnował z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Fundacji WOŚP. Z całej Polski płyną słowa wsparcia dla Jurka Owsiaka, jak i również prośby o zmianę decyzji. Okażmy wsparcie dla Jurka Owsiaka przyłączając się do akcji #MuremZaOwsiakiem i #MuremZaJurkiem!
Są wydarzenia, które sprawiają, że brakuje słów, aby opisać co czujemy… Doświadczamy tego w ostatnich dniach. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, czas radości, dobroci i życzliwości, przerodził się w czas bólu, smutku i rozpaczy… W trakcie 27. finału WOŚP doszło do ataku nożownika na Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Prezydent Gdańska doznał poważnych i rozległych urazów. Po kilkunastogodzinnej walce o życie Prezydent zmarł… Pogrzeb śp. Prezydenta odbędzie się w sobotę. Gdańsk, cała Polska, Europa i świat łączą się w bólu z rodziną i najbliższymi tragicznie zmarłego Prezydenta. Z całego świata spływają słowa wsparcia. Oddajmy hołd tragicznie zmarłemu Prezydentowi. Bądźmy przy Nim modlitwą i wspomnieniem…

Zapytaj

Porady

Ograniczmy spożycie soli w diecie! Eksperci, dietetycy i lekarze byli dotychczas zgodni w tym względzie. Dlaczego? Nadmierne spożycie soli powoduje podwyższenie ciśnienia tętniczego, które z kolei może prowadzić do wystąpienia m.in. chorób sercowo-naczyniowych oraz zaburzenia czynności nerek. Międzynarodowy zespół naukowców rzuca nowe światło na zalecane dzienne spożycie soli. Uwaga - wyniki badania są kontrowersyjne! Zapraszamy do lektury!
Według definicji są to zaburzenie nerwicowe, których objaw stanowi uporczywy lęk przed określonymi sytuacjami, zjawiskami lub przedmiotami. Efektem tego jest najczęściej unikanie przyczyn wywołujących reakcje lękowe. Co istotne, silna fobia może znacząco utrudniać funkcjonowanie w społeczeństwie. Według statystyk rozmaite fobie dotykają średnio co dziesiątej osoby na całym świecie i zaraz po depresji są jednym z najczęstszych zaburzeń psychicznych. Znacznie częściej dotykają one kobiet. Jak się okazuje, w kontekście społeczeństwa fobie są zjawiskiem nasilającym się.
Jajko sadzone, jajko na twardo, jajecznica, omlet, ciasta, kremy, lody, likiery, kotlety… Jaja królują na polskich stołach (nie tylko w okresie wielkanocnym!) pod przeróżnymi postaciami jako danie indywidualne lub dodatek do innych dań. Jedna z podstawowych zasad zdrowego żywienia brzmi: „Jedz ryby, nasiona roślin strączkowych oraz jaja”. Okazuje się jednak, że pomiędzy dietetykami nie ma jednomyślności co do ilości oraz częstości spożycia jaj. Wydaje się, że australijscy naukowcy w końcu rozwiali dotychczasowe wątpliwości powstałe wokół jaj. Dlaczego? Zapraszamy do zapoznania się z wynikami nowego badania!

Najnowsze opinie o lekarzach

Hanna Wilk-Manowiec

Kardiolog, Internista


3/5
Attentive et Professionnelle, est à l'écoute de ses patients. Uważny i profesjonalny, słucha swoich pacjentów.
de Gerlache Michel

Wojciech Świątnicki

Neurochirurg


5/5
26.07.2018r.trafiłam na oddział neurochirurgi w Zgierzu z tętniakiem mózgu .Doktor Świątnicki przyjął mnie bardzo serdecznie i wszystko wytłumaczył co będzie robione .Bardzo profesjonalna opieka.Lekarz młody..., przystojny i z pasją,zawsze pomocny,serdeczny i przemiły .Wszystko dokładnie wytłumaczy i zawsze znajdzie czas dla pacjenta .Bardzo dziękuję Doktorze za wszystko co Pan zrobił dla mnie. Życzę samych sukcesów zawodowych,naukowych i prywatnych oraz dużo zdrowia. Wdzięczna pacjentka Aleksandra L. więcejmniej
Aleksandra Ligmann

Agnieszka Mencel

Specjalista medycyny rodzinnej


5/5
Pani Doktor Anioł! Jako jedyna zdecydowała o wyslaniu do szpitala mojego ciezko chorego taty, podczas gdy inni "specjalisci" rozkladali ręce i zatopieni w licznych procedurach zapomnieli o człowieku. Dziekuję za o...kazanie człowieczeństwa w tak trudnych dla nas chwilach!więcejmniej
Katarzyna Lenart

Opinie o placówkach5/5

Prywatny Gabinet Stomatologiczny Stefania Lembryk

Pani Dr. wspaniały Człowiek. Zawsze uśmiechnięta, profesjonalna w tym co robi. Atmosfera w gabinecie przyjemna bardzo, zapomina się o bólu. Bardzo polecam
Alicja Koszelnik5/5

SaskaMed

Bardzo przyjemne miejsce z ciepłą atmosferą.
Ewa5/5

DeClinic

Bliskie ludziom miejsce. Młodzi lekarze różnorodnych specjalizacji. Leczę tu zęby i jestem zadowolony.
Kamil
Korzystamy z Cookies, by zapewnić Ci dostęp do informacji i wszystkich oferowanych usług oraz po to, by gromadzić informacje związane z korzystaniem z serwisu, a także wyświetlać reklamy dopasowane do użytkowników. Stosowane przez nas pliki typu cookies umożliwiają właściwe wyświetlanie treści, analizę ruchu internetowego, ruchu reklamowego, a także utrzymanie sesji po zalogowaniu. Można wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na używanie Cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.